Čo ťa v živote baví?

Študovala som na Technickej univerzite v Košiciach, na fakulte v Prešove. Boli to časy keby sme viac ako inokedy v živote pili viac piva ako vody :-), jedli nezdravé jedlá, ponocovali a áno, stíhali sme sa aj učiť. V tom čase (2009) som spoznala, svojho priateľa, teraz už manžela Mateja, ktorý mi položil zaujímavú otázku: „Čo ťa v živote baví?“ Ja som ticho mlčala. Vôbec som to netušila a bolo mi z toho smutno. Táto zásadná otázka zmenila môj život. Začala som intenzívne hľadať a myslieť nato, čo by ma mohlo baviť. Je to ako hľadať ihlu v kope sena.  Prvé malé osvietenie ma naviedlo k písaniu básni. Zrazu ma kopla múza a básne sa zo mňa sypali.

Múza

Prázdny riadok nudou zíva, čaká, nespí stále bdie, kým navštívi ho tajná víla, z ríše nekonečnej fantázie. Už slávnosť sa chystá, vždy je iná, nie ta istá. Čistý prázdny stôl zrazu prehýba sa, opäť novým svetom, kde pešo, v spánku alebo letom, pozrieš sa na svet z vtáčej výšky, na krásny raj, kde dobrú noc dávajú líšky.

Fotografie z roku 2009. Vysoká škola, internát, vysokoškolský život :-).

už je tomu 13 rokov

Netrvalo dlho a múza odišla. Nenechala žiaden list ani súradnice. Občas poslala malú dávku, to však nestačilo na upokojenie mojej duše. Stáva sa zo mňa detektív. Hľadám a pátram v každej myšlienke, v každej činnosti, ktorá by robila radosť mne a ostatným. Čím viac skúšam a hľadám, tým viac vecí ma napadá, deň je pestrejší, spoznávam nových ľudí a otvárajú sa mi nové a zaujímavé príležitosti. Oprášila som starú vášeň pre bylinky. Keď som bola malá, rada som chodievala s babkou zbierať lipu. V rannom detstve som si vypestovala závislosť na mätovom čaji, ktorá trvá dodnes.

Nakúpila som literatúru a pustila som sa do študovania. Otvoril sa mi pestrý svet bylín, ktoré nie len dobre chutia, ale aj liečia. Ako si tak chodím a zbieram, všimla som si krásu zrejúcich klasov. Mala som pri sebe telefón, tak som sa rozhodla, že si tento okamih zvečním, aby som sa s ním mohla podeliť s ostatnými. Záber hneď zaujal, len mi nechceli uveriť, že to bolo odfotené telefónom. A tak sa pred 13 rokmi zapálila vášnivá iskra k fotografovaniu.

Moje prvé fotky urobené telefónom

Ako to pokračuje ďalej? Dozviete sa na budúce !!!