Predvianočná rodinná pohoda

Prvé rodinné fotenie v pohodlí domova u Petry. Keďže ona a jej rodinka ešte takého fotenie nezažili, priznala sa mi, že nevedela čo má čakať. Aj keď sme si pred fotením písali a vysvetlila som jej ako to bude prebiehať, bola trošku v strese. A ja to úplne chápem. Príde k vám domov cudzí človek a bude vás fotografovať vo vašom osobnom priestore. 

Po príchode sme sa najprv zoznámili, porozprávali a bližšie sa spoznali. Vysvetlila som rodine ako to bude prebiehať a pomaly sme šli nato! Rodina spolu trávila čas, hrali sa, šantili spolu a spolu v kuchyni pripravovali cesto na perníky. Ja som ich nenápadne sprevádzala fotoaparátom. Do ničoho som im nezasahovala. 

Keď som Petre poslala fotky veľmi ma potešili jej slová. „Od kedy som videla fotografie z rodinného fotenia, už sa ani inač fotiť nechcem. Teším sa ako si ich všetky zverejním. Aj kamoš napísal, že to má niečo do seba a kamoškám sa to veľmi páči. Moji chlapi nemajú radi fotenie v ateliéry. Pre manžela je to trapas ale my ženy chceme mať pekné spomienky aké naše deti boli maličké a ako rástli. S týmto fotením bol môj manžel spokojný. Fakt úžasné a je vidieť, že ťa to baví. Táto práca je pre teba stvorená. Podľa mňa nie každý by to takto vedel a ja sa z toho veľmi teším. Presne za takého spomienky ako píšeš, tak ich už od teraz mám uchované navždy.“