Share this post on:

Tvoje šaty sú pre teba, nie pre niekoho iného

Ste tá, ktorá snívala o nákupe svadobných šiat od detstva alebo naopak ste tá, ktorá začína zvažovať kvantum možností až v poslednej chvíli? No, hľadanie a skúšanie  svadobných šiat nie je vôbec jednoduchá úloha.

Nájdenie šiat si vo všeobecnosti vyžaduje veľa času a energie. Mnoho žien súhlasí, že tento proces môže byť aj mimoriadne ohromujúci. Niektoré nevesty sa zamilujú do úplne prvých svadobných šiat, ktoré si vyskúšajú. Väčšina žien však trávi víkend čo víkend navštevovaním rôznych svadobných salónov a skúšaním všetkých možných šiat, pokiaľ sa rozhodnú.

Vzhľadom na počet šiat, ktoré je potrebné vytriediť pri výbere „tých pravých“, môže byť mimoriadne užitočné filtrovať viacero názorov, aby ste sa počas tejto monumentálnej životnej kapitoly nenechali pohltiť.

Dôverujte svojím inštinktom a udržiavajte si otvorenú  myseľ.  Tu sú niektoré z najlepších rád, ktoré boli skutočnými nevestami overené, v priebehu ich skúseností so svadobnými nákupmi.

Svadobný salón MONI-30
Svadobný salón MONI-37
Svadobný salón MONI-68
Svadobný salón MONI-80
Svadobný salón MONI-85
Svadobný salón MONI-86

Previous image
Next image

Dobré rady nad zlato od skutočných neviest

Dôverujte svojim vlastným inštinktom

Dôverujte svojej vlastnej vízii – nech je táto vízia akákoľvek! Nedovoľte, aby Vás ľudia od toho odhovorili. Na konci dňa je to Váš špeciálny deň a Vaše telo. Robte to, čo považujete za správne. Nemusí to byť veľký moment, len uvedomenie si, že spôsob, akým  sa cítite  v tých šatách sa nedá zopakovať. Je to Vaša cesta a je to takto v poriadku!

Majte otvorenú myseľ

Majte otvorenú myseľ pre rôzne štýly. Nikdy neviete čo Vám naozaj padne, pokiaľ ich nevyskúšate. Veľa neviest keď vyskúšali šaty, o ktorých snívali zistili, že to nie sú tie pravé. Najlepšie je mať otvorenú myseľ a vedieť, že Vaše preferencie sa môžu zmeniť. Možno sa zamilujete do šiat, ktoré neboli práve vo Vašej predstave, ale budete sa v nich cítiť  pohodlne, spokojne a krásne. 

 

Tvoje šaty sú pre teba, nie pre niekoho iného

Nakupovanie svadobných šiat je zábavná záležitosť – deň s najdôležitejšími dámami vášho života. Viac ľudí však znamená viac názorov (niektorí z nich nemusí korešpondovať s tým Vaším, nehovoriac o Vašej vízii). Áno, milujete svoju mamu, sestru, švagrinú, šesť družičiek – ale ak ste sa niekedy pokúsili presvedčiť dav, aby sa dohodli, kam ísť napríklad na večeru, či kde osláviť spoločne narodeniny, predstavte si, aké ťažké bude nájsť zhodu pri svadobných šatách. Zúžte skupinu na dvoch alebo troch ľudí na názore, ktorých Vám najviac záleží. Priveďte ľudí, ktorým dôverujete. Nezabudnite, že Vaše svadobné šaty by mali byť tie, ktoré si vyberiete, nie tie, ktoré sú vybrané pre vás. Chcete, aby Vaše šaty boli odrazom toho, vďaka čomu sa cítite krásna a sebavedomá.

Prieskum, prieskum, prieskum

Pred svadobným stretnutím preskúmajte rôzne štýly šiat, ktoré by sa  Vám mohli páčiť. Dnes majú nevesty prístup k takmer všetkým šatám už predtým, ako sa vydajú do salónu na skúšanie – tak to využite! Poznanie štýlu a siluety, ktorá Vám vyhovuje Vám pomôže zúžiť počet šiat, ktoré si môžete vyskúšať. Nemyslím si, že by sa niekomu malo hovoriť, v čom bude vyzerať najlepšie, pokiaľ si sám nevyskúša viacero štýlov. „Tie pravé“ šaty spoznáte, keď si ich oblečiete a nebudete sa vedieť prestať usmievať!

 

Vyberte si tri prídavné mená, ktoré opíšu Vaše vysnívané šaty

Či sa chcete cítiť klasicky, vintage, pohodlne alebo romanticky, očarujúco alebo krásne, choďte do nakupovania svadobných šiat s jasnou víziou toho, ako chcete vyzerať vo svoj “veľký deň”. Výber troch konkrétnych slov na opísanie vašej atmosféry, môže pomôcť zúžiť výber šiat.

Svadobný salón MONI-123
Svadobný salón MONI-131
Svadobný salón MONI-132
Svadobný salón MONI-141
Svadobný salón MONI-146
Svadobný salón MONI-157
Svadobný salón MONI-177
Svadobný salón MONI-183
Svadobný salón MONI-94
Svadobný salón MONI-96
Svadobný salón MONI-110
Svadobný salón MONI-113

Previous image
Next image

Bohužiaľ, pokiaľ nemáte naozaj šťastie prvé svadobné šaty, ktoré si vyskúšate, pravdepodobne nebudú „tie pravé“. Ale nenechajte sa frustrovať. Zostaňte trpezlivá a majte otvorenú myseľ, pokiaľ si nebudete naozaj istá. Je dôležité, aby ste šla za tým, čo milujete, bez ohľadu na očakávania iných ľudí. Napriek všetkým radám, ktoré sú k dispozícii pri výbere najvhodnejšej siluety, štýlu a látky, nemusíte počúvať nás, svojho konzultanta alebo svoju matku. Ak chcete nosiť taftové plesové šaty na pláži alebo trendový nohavicový kostým na radnicu, urobte to – je to Vaša svadba.
Teraz, keď ste našli svoje vysnívané šaty, prestaňte nakupovať – ak sa budete stále pozerať na iné, zbláznite sa z toho. Tie Vaše sú skvelé! Tešte sa a užívajte si to ako zažiarite vo Váš svadobný deň.

Share this post on: