Share this post on:

PRE KOHO NIE JE DOKUMENTÁRNA RODINNÁ FOTOGRAFIA VHODNÁ?

Ak chcete retušované rodinné fotografie, kde sa všetci umelo a neprirodzene smejete do fotoaparátu, nie som ten správny rodinný fotograf pre vás. Neodstraňujem vrásky vo Photoshope, ani nerobím šou za fotoaparátom, aby som vás všetkých rozosmiala. 

Nebudem zasahovať a premiestňovať veci v miestnosti, vyberať to správne miesto alebo nastavovať svetlo. Je veľmi dôležité, aby ste pochopili, že som tu, aby som vás fotografovala, ako ste samy sebou.

PRE KOHO JE DOKUMENTÁRNA RODINNÁ FOTOGRAFIA VHODNÁ?

PRE KOHO JE DOKUMENTÁRNA RODINNÁ FOTOGRAFIA VHODNÁ? Pre tých, ktorým je nepríjemné pózovanie, aranžovanie, nepotrebujete umelé rekvizity nechcete síce dokonalé ale neosobné zábery. Dokumentárna rodinná fotografia je v zásade vhodná pre všetkých, ktorí chcú prirodzené a úprimné rodinné fotografie. 

Dokumentárna fotografie chce jednoducho zachytiť skutočný život. Dokumentárne rodinné fotenie je pre vás to pravé, ak chcete aby fotenie bolo bez: 

STRESU – JEDNODUCHÉ A POHODOVÉ – SKUTOČNÉ A AUTENTICKÉ – ZÁBAVNÉ

Pokiaľ ide o rodinnú fotografiu, je ľahké pokúsiť sa
vykresliť dokonalú verziu ľudí pred naším fotoaparátom. Keď sa však riadime
dokumentárnym prístupom, je to niečo, čoho sa naozaj musíme vzdať. Nemôžeme
ovládať svetlo, polohu niekoho tváre, oblečenie alebo rekvizity na obrázku.

Dokumentárne fotenie znamená, žiadnu zmenu scény a pre mňa sa tom ukrýva krása, pretože aj keď to môže byť náročné, práve toto vytvára vaše jedinečné príbehy. Jediný faktor, ktorý môžeme v dokumentárnej rodinnej fotografii kontrolovať, je to, ako čítame, interpretujeme okamih a zachytávame ho.

AK MÁTE NEJAKÉ OTÁZKY OHĽADOM FOTENIA ALEBO SI CHCETE REZERVOVAŤ TERMÍN, NAPÍŠTE MI!​

Share this post on:

Leave a Comment

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *