Share this post on:

Ako prebieha rodinné fotenie?

Ak sa už na isto rozhodnete rezervovať si termín, tak pred fotením si ešte napíšeme aby sme sa trochu spoznali, aby som vedela, čím je vaša rodina výnimočná a čo by ste chceli zachytiť. Fotenie môže prebiehať u vás doma alebo na mieste podľa vášho výberu, napríklad obľúbené ihrisko, špeciálne miesto v lese, pri vode proste miesto, ktoré má pre vás význam.

Najdôležitejšie je aby ste sa cítili pohodlne, hlavne aby ste mohli byť rovnaký ako vždy.  A potom vás sprevádzam s mojím fotoaparátom a vy robíte to, čo by ste robili vždy, veľmi jednoduché.

AKO DLHO TRVÁ DOKUMENTÁRNE RODINNÉ FOTENIE?

Aby ste mohli robiť rodinné fotografie, ktoré sú čo najautentickejšie, je dôležité aby ste sa cítili pohodlne a aby ste robili všetko tak ako zvyknete robiť. Pretože to je presne to, čo vás robí výnimočnými a jedinečnými. Toto sú presne tie okamihy, ktoré pre vás chcem zachytiť svojím fotoaparátom. Skúsenosť mi ukázala, že to funguje lepšie ak si na rodinné fotenie urobíme viac času. Preto ponúkam fotenia minimálne od 1 hodiny. Najkrajšie príbehy vznikajú vtedy, keď vás môžem sprevádzať dlhšie.

Skúsenosť mi ukázala, že to funguje lepšie ak si na rodinné fotenie urobíme viac času. Preto ponúkam fotenia minimálne od 1 hodiny. Najkrajšie príbehy vznikajú vtedy, keď vás môžem sprevádzať dlhšie.

VÝHODY DOKUMENTÁRNEJ RODINNEJ FOTOGRAFIE​

Dokumentárna rodinná fotografia si vyžaduje čas. To samozrejme vyvoláva otázku, či to naozaj
stojí za to? Presvedčte sa sami. 

Tu sú moje 3 hlavné dôvody prečo si vybrať DOKUMENTÁRNU RODINNÚ FOTOGRAFIU:

1. SKUTOČNÉ A AUTENTICKÉ RODINNÉ FOTOGRAFIE

Čo môže byť lepšie ako skutočný život? Milujem príslovie: „Život píše najkrajšie príbehy“. Potom je to tak pravdivé. Vy a vaša rodina ste úžasný, presne taký, aký ste a to je presne spôsob, akým vás chcem zachytiť.

2. ŽIADNY STRES PRE VÁS AKO MAMU

Taký aký je a to zo všetkým čo k nemu patrí, napríklad zafúľaná tvár dieťaťa od jedla, špinavé tričko, deravé ponožky, neporiadok v detskej izbe, rozhádzané veci.

Alebo aj batoľa, ktoré má záchvat hnevu alebo súrodenci, ktorý sa hádajú či chystajú huncútstvo. Keďže som sama mamou, môžem vám o tom všetkom niečo povedať. Takže sa nemusíte stresovať, pretože vaše deti robia niečo čo by „nemali“ ani sa nemusíte obávať, čo si o tom môžem myslieť. 

3. SKUTOČNÝ POKLAD PRE RODIČOV A DETI

Predstavte si, že máte 80 rokov a listujete v rodinnom albume spolu so svojimi deťmi a možno aj vnúčatami. Čo by ste v ňom chceli vidieť? Chcete fotografie, ktoré odrážajú váš život, ukazujú, kto ste ako rodina a ktoré vám prinášajú nádherné pocity, ktoré ste prežívali, keď boli vaše deti malé? Toto všetko môžete mať zachytené pomocou dokumentárnej rodinnej fotografie.

Zamyslite sa nad tým, aké cenné by mohli byť obrázky o 5, 10, 20 rokov. Môj otec zomrel keď som bola ešte malá. Veľa som si toho nepamätala ale jedna fotka, ktorú urobila mamka mi povedala všetko. Som na nej ja, ako utekám k ockovi, ktorý prišiel z práce a naťahuje ruky za mnou aby ma objal. Bol to milujúci ocko. Chcem povedať, že život má začiatok aj koniec. To čo po nás zostane sú spomienky. Postupom času pamäť bohužiaľ vybledne ale s fotografiou ju môžeme vždy obnoviť a nechať ju žiariť.

Táto fotografia manžela zo synom je moja srdcovka. Fotografia má zatiaľ len 3 roky ale už teraz je to poklad. Syn pomáha manželovi a obaja majú z toho veľkú radosť. Krajší portrét, ktorý by vystihoval ich vzťah by som nikdy nedokázala naaranžovať.

Nabudúce si povieme niečo o tom, pre koho NIE JE dokumentárna rodinná fotografia.

Share this post on:

Leave a Comment

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *