Share this post on:

ČO JE DOKUMENTÁRNA RODINNÁ FOTOGRAFIA

Rodina je spolu v kuchyni
Chlapci sa hrajú na ihrisku

Teraz, keď ste pristáli na mojej stránke, predpokladám, že vás zaujímajú rodinné fotografie, však? Skvelé, potom ste na správnom mieste.

Ale počkajte chvíľu: Čo je to vlastne dokumentárna rodinná fotografia? Ako funguje profesionálne dokumentárne fotenie a ako dlho trvá takéto rodinné fotenie?

Po prvé: Dokumentárnu rodinnú fotografiu sa nenaučíte cez noc, vyžaduje si to veľa praxe a dokonca ani fotenie netrvá 15 alebo 30 minút. Chcem tým povedať, že dobrá dokumentárna reportáž nie je náhoda momentiek, ale je za tým viac.

ČO JE DOKUMENTÁRNA RODINNÁ FOTOGRAFIA?

V prvom rade sa musíme pozrieť na to, čo dokumentárna fotografia vlastne je: Dokumentárna fotografia je určitý druh fotografie, ktorý je o zachytení reality ako autentického dokumentu v čase. To znamená, že dokumentárne fotografie ukazujú svet presne taký, aký v skutočnosti je. Dokumentárna fotografia teda nie je ničím iným ako čistou reprodukciou skutočného t.j. zábery sú neplánované ani zinscenované.

Takže dokumentárna rodinná fotografia ukazuje skutočný a úprimný rodinný život, zachytáva vaše špeciálne črty, ktoré z vás robia tých kým v skutočnosti ste.

Počas fotenia sú rodina alebo deti fotograficky sprevádzané ale nie sú tam žiadne pokyny, nikto nie je nijako umiestnený a fotograf nijako nezasahuje, takže sa rodina môže správať prirodzene. Tak vznikajú zábery, ktoré vám umožňujú cestovať po rokoch v čase do detstva.

Ani počas následného spracovania sa nič nepridáva ani neretušuje. Obrázky sú upravené iba farebne, sýtosťou a kontrastom podľa umeleckého vkusu fotografa.

Braček má novú sestru

V ďalšom článku vám priblížim ako prebieha rodinné dokumentárne fotenie a jeho 3 hlavné výhody.

Share this post on:

Leave a Comment

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *